WYBIELANIE ZĘBÓW PASKAMI CREST

Z paskami firmy Crest miałam styczność kilka lat temu. Już wtedy byłam bardzo z nich zadowolona. Ponownie kolor moich zębów stał się nie taki jaki bym chciała, postanowiłam więc je wybielić znowu.

Zdecydowałam się zamówić paski wybielające Crest 3D Whitestrips Safe & Efective. Wybrałam większą ilość pasków – 28 sztuk, czyli 14 saszetek po 2 paski (jeden na górne zęby i jeden na dolne). Możecie zamówić mniejszą ilość, czyli np.10 sztuk, które wystarczą na 5 dni kuracji. Ja wolałam mieć ich więcej, by co jakiś czas odświeżać efekty.

Paski najlepiej używać 1 raz dziennie, ja zakładałam wieczorem na 30 minut. Przed użyciem pasków nie wolno myć zębów. Paski nakładamy stroną z żelem na przód zębów, należy zrównać je z linią dziąseł i lekko przycisnąć. Po pół godzinie zdejmujemy paski, wypłukujemy pozostałości żelu. By uniknąć podrażnienia szkliwa nie myjemy zębów po ściągnięciu pasków. Unikałam w tym okresie barwiących napojów i potraw, gdyż podczas wybielania, zęby ”łatwiej łapią kolor”.

Aplikacja:

  1. Wyjmuję paski z opakowania, aplikację rozpoczynam od górnego łuku. Przyklejam pasek najpierw na środek, czyli na ”jedynki”, paznokciem dociskam go do pierwszej szczeliny. Robię to samo z każdym zębem – naklejam i paznokciem dociskam pasek do szczeliny, aby wszystko było równomiernie wybielone. Robię to od razu, bo paski mają mocny klej i jak nałożymy je na całą długość, to ciężko je dokładnie dopasować do przerw miedzy zębami. Pasek naklejam tak, aby miał jak najmniejszy kontakt z dziąsłami.
  2. Powtarzam pierwszy krok na dolnych zębach, a następnie myję dłonie, aby palce nie zostały wybielone 😀
  3. W czasie wybielania nie piję i nie rozmawiam, żeby ”nie produkować” zbędnej śliny, bo niestety w połączeniu ze środkiem wybielającym ma ona dziwny smak. Im mniej połkniemy tej substancji, tym lepiej dla nas.
  4. Po 30 minutach zdejmuję paski i płuczę zęby wodą. Nie myję ich, aby nie podrażnić szkliwa.

Efekty są zauważalne i to nie jest tylko moje ”widzimisię”. Różnice zauważałam po każdym ściąganiu. Wszystko zależy od tego, jak przebarwione są zęby. Nie jest to jakiś spektakularny efekt, ale muszę przyznać, że z tym odcieniem zębów czuję się o wiele bardziej komfortowo i będę powtarzać co jakiś czas to wybielanie.

A Wy wybielałyście kiedyś zęby paskami wybielającymi? Dajcie znać.

Pozdrawiam

Iwona

 

Published by