WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

img_20161224_144208

Witajcie kochani w tym jak dla mnie najcudowniejszym okresie w roku czyli w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Nie wiem jak Wy ale ja osobiście uwielbiam ten czas. Mimo, że trochę się pozmieniało na przestrzeni lat i nie spędzam świąt w tak licznym gronie jak kiedy byłam dzieckiem, to i tak staram się wykorzystać ten wolny czas maksymalnie i być po prostu z bliskimi. Kiedyś najbliższa rodzina spotykała się u mojej babci i razem zasiadaliśmy do wieczerzy wigilijnej. Wspominam to z wielkim uśmiechem na twarzy. Było fantastycznie. Na ten jeden dzień wszyscy zapominali o tym co ich dzieli o konfliktach czy niesnaskach. Najbardziej utkwiło mi w głowie, że wszyscy byli wtedy tacy radośni i uśmiechnięci. Chyba po części o to chodzi w świętach, żeby być z rodziną i  cieszyć się z tego. Zobaczyć uśmiech na twarzy zgryźliwej ciotki, 😉 to jest coś… . Dzisiaj nie spotykamy się już w tak licznym gronie. Każdy założył własną rodzinę. Niektórzy powyjeżdżali za granicę i ciężko nam się zebrać do kupy. Bardzo mi tego brakuje. Myślę, że pozostałym także. Może i moja rodzina nie jest idealna, ba sama jestem niezłe ziółko, to i tak mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się wszyscy jak to miało miejsce kiedy byliśmy dziećmi!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na co dzień jestem w ciągłym pędzie. Moja mama mówi, że żyję na minuty. Śmieje się ale rzeczywiście tak jest. Przed samymi świętami zawodowo mam mnóstwo pracy. W związku z tym wszystkie obowiązki domowe schodzą na drugi plan. Myślę sobie wtedy, żeby się tylko wyrobić w pracy i będę już mogła zająć się przygotowaniami do świąt. Fakt, jestem zmęczona bo pracuje wtedy dłużej niż zwykle ale mimo wszystko kiedy zaczynam się już krzątać po kuchni na całego, jestem wtedy przeszczęśliwa. Zapuszczam sobie wtedy świąteczną muzę i zabieram się do pieczenia. A oto mój mały bałaganik. 😉 Ciasto zrobione, trzeba jeszcze posprzątać jak widać na załączonym obrazku. Zaszyłam się więc w pokoiku i piszę post na bloga z nadzieją, że mąż to ogarnie. 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie zawsze uda mi się wszystko posprzątać, tak jak to sobie zakładałam. Co ja pisze. Nigdy mi się to nie udaje. Oj tam, oj tam do perfekcyjnej pani domu to mi ho ho ho daleko. Mówię sobie, że po świętach się ogarnie. A później o tym zapominam i tak leci… .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapomniałabym o choince. A to istotna kwestia. W tym roku szczególnie. Głupio się przyznać ale pierwszy raz mamy prawdziwą choinkę. W dodatku ekologiczną. 😉 Zapytacie jak to ekologiczną? A  no tak to, że trzy lata temu moja ciocia kupiła choinkę w doniczce na święta. Odstała swoje i później wkopaliśmy ją na naszej działce. I tak sobie rosła. A dziś cieszy oko w naszym salonie. 😉 Ciekawe czy przetrwa do następnego roku?

img_20161223_205937

Na koniec chciałabym Wam życzyć  ciepłej, rodzinnej atmosfery. Uśmiechu, radości i fajowskich prezentów od Mikołaja! Ja np. dostałam w tamtym roku słoik nutelli. 😉 Co, że niby zły prezent? Bardzo lubię nutellę ale jej nie kupuję bo za bardzo poszłoby mi w boczki. A Mikołaj chyba wiedział o tym i postanowił mi ją dać. I wiecie co?  To jest jeden z nielicznych prezentów, który sprawił mi tyle radości i który będę długo pamiętać!

409482

HO HO MERRY CHRISTMAS !

MARTA

Published by