DZIEŃ Z ŻYCIA MAMY

7744101-3

Ostatnio oglądałam fantastyczny i przezabawny film “BAD MOMS”. Komedia obyczajowa, opowiadająca o kobietach uwikłanych w życie rodzinne, które nie mają czasu dla siebie i zapominają o własnych potrzebach. Skłoniło mnie to do napisania kilku słów o sobie – jak to rodzinne życie i bycie mamą wygląda u mnie. Mimo, że to produkcja amerykańska myślę, że w dużym stopniu przekłada się na nasze polskie realia. No bo przecież ile z nas kobiet jest przytłoczona codziennymi obowiązkami!?

U mnie wygląda to mniej więcej tak. Wstaje wcześnie rano, ogarniam się najszybciej jak to możliwe – toaleta i make up ale bez ubrania bo jeszcze dziecko nie nakarmione. A nie chce przecież stać przed szafą i wybierać kolejnego zestawu szmatek, tracąc przy tym cenne poranne minuty. Lecę więc dalej. Szybko do kuchni, robię dziecku śniadanie. Nie wiem jak Wy ale ja staram się nie pytać: co myszko zjesz na śniadanko? Ale jak już mi się wymsknie to od razu żałuję, że zapytałam… . Zaczyna się wtedy! Niestety moje dziecko nie jest samodzielne, ale to nie jej wina, tylko moja i męża oczywiście. Karmię dziecko w staniku i majtach albo w piżamie i dopiero jak umyje zęby mogę sama się ubrać, bo jeszcze istnieje możliwość, że Malwa wytrze  o moje ubranie buzię mówiąc, że się chce przytulić. 🙂

zle-mamuski-komedia-obyczajowa-recenzja-filmu-mila-kunis-z-dziecmi-oona-laurence-emjay-anthony

Ubieram dziecko, siebie i jedziemy do przedszkola. Następnie szybciutko do pracy. Mija kilka godzin, w zależności od tego jak pracuję, odbieram ją i w domu daję obiad, o ile przygotowałam go dzień wcześniej. Jeśli nie to lipa. Jak już mała skończy to nareszcie sama mogę zjeść, a jestem zazwyczaj taka głodna, że oczywiście zjadam więcej niż powinnam. 🙁

Po obfitym posiłku pojawia mi się pod biustem pięknie zaokrąglony brzuszek! Staję później przed szafą i chcę wybrać jakieś ubranie na następny dzień, bo wiem, że rano będzie na to mało czasu. Pojawia się problem. No i w co tu się ubrać żeby zakryć wystający brzuszek ale nie nakładać wora na siebie?

6eqdtctd8e55lzdksx0zwrqw2tj

Po południu idę do drugiej pracy jeśli chcę mieć za co pojechać na wakacje z rodziną. Wracam z powrotem do domu i dziecko mówi: mamusiu stęskniłam się za tobą, chodź się ze mną pobawić. I jak tu się bawić, jak muszę jeszcze obiad ugotować na jutro żebyśmy mieli co zjeść. W sumie to prawie cały dzień się nie widziałyśmy i mam wyrzuty sumienia, że dziecko ogląda bajkę a ja gotuję obiad. No ale jak tu inaczej. Myślę sobie wtedy: kurczę jestem złą mamą tak mało spędzam czasu z dzieckiem!

film-o-matkach-zle-mamuski-komedia-recenzja-filmu-mila-kunis-kathryn-hahn-kristen-bell-zbuntowane-matki

Przychodzi weekend – wolne od pracy, teoretycznie czas dla nas. Niestety sobota to jedyny dzień kiedy mogę a właściwie muszę ogarnąć dom i znowu mam mało czasu dla dziecka. Dzień szybko mija, nachodzi wieczór – kolacja, mycie, usypianie i prawie połowa weekendu za nami. Na dobranoc czytam dziecku bajkę, wychodzę z pokoju a ona zasypia. I w końcu niby mam chwilkę dla siebie. Niestety jestem tak zmęczona, że myślę tylko aby jak najszybciej się umyć i położyć się spać bo przecież RANO TRZEBA WSTAĆ!

bad_moms_1_-_kopia

Opisałam Wam mniej więcej jak wygląda mój dzień, kiedy mąż jest w pracy a moja mama ma wolne. 🙂 Nie zawsze jest taki zapiernicz ale często tak bywa. Bycie mamą to dla mnie najważniejsza a jednocześnie najtrudniejsza rola jaką wykonuję w życiu.

Jak tu pogodzić wszystkie obowiązki dnia codziennego, nie zwariować i być wzorem dla swojego dziecka? Mi osobiście ciężko… . Staram się jednak nie poddawać i uczyć na błędach. Nigdy nie powiem o sobie, że jestem super mamą. Przez gardło by mi to nie przeszło. No bo nie jestem. Daleko mi do ideału. Wydaje mi się, że najlepsze co, nam jako mamom może się przytrafić to jeśli dziecko kiedyś powie: mamo, jesteś najwspanialszą mamą na świecie. To chyba będzie znaczyło, że spisałyśmy się w tej roli! Czyż nie?

A tak w ogóle zachęcam Was do obejrzenia filmu! Jest super 🙂

Buziaki dla wszystkich BAD MOMS 🙂

Marta

Published by